Prostownice do włosów
Na co zwracać uwagę kupując prostownicę?
Wybierając prostownicę zwróć uwagę na rodzaj płytek i wybierz te, które w pełni sprostają Twoim oczekiwaniom. Zapoznaj się z szczegółowym opisem płytek:
Płytki ceramiczne najczęściej występują w prostownicach. Ich zaletą jest równomierne nagrzewanie, które zdecydowanie minimalizuje prawdopodobieństwo przypalenia włosów. Zaletą ceramicznych płytek jest również ich śliskość – dzięki temu prostowanie włosów jest jeszcze szybsze i bardziej perfekcyjne.
Płytki tytanowe są wytrzymałe, jak żadne inne! Doskonale sprawdzają się na włosach kręconych, grubych, opornych na prostowanie. Należy jednak uważać, bowiem płytki tytanowe nie nagrzewają się równomiernie, dlatego mogą tworzyć gorące miejsca.
Płytki lustrzane wyróżniają się tym, że dodają włosom blasku. Sprawiają także, że porowate włosy nabierają gładkości. Lustrzana powłoka jest bardzo gładka, więc szybko radzi sobie z perfekcyjnym prostowaniem włosów. Płytki turmalinowe powodują, że włosy podczas prostowania nie elektryzują się. Turmaliny to minerały, które pod wpływem wysokiej temperatury wytwarzają ujemne jony, zamykające łuskę włosa. Płytki z turmalinami z pewnością warto wybrać przy włosach zniszczonych.
Płytki tytanowo-turmalinowe to połączenie wytrzymałości tytanu (metalu bardzo odpornego na uszkodzenia) i turmalin, czyli minerałów, które pod wpływem wysokiej temperatury wytwarzają ujemne jony, zamykające łuskę włosa i chroniące włosy przed zniszczeniem. Dzięki turmalinom włosy nie elektryzują się, a tytanowa płytka doskonale poradzi sobie z prostowaniem nawet grubych i kręconych włosów.
Regulacja temperatury jest niezwykle ważna! Dopasuj temperaturę do swojego rodzaju i kondycji włosów!
Jeśli Twoje włosy są cienkie albo zniszczone lub podatne na zniszczenie wybierz prostownicę, której temperaturę pracy będzie można ustawić na ok. 120oC. Jeśli Twoje włosy są grube, gęste, kręcone czy oporne na prostowanie, wybieraj prostownicę, która będzie nagrzewać się do 200oC i więcej. Szeroki wachlarz temperatur jest dodatkową zaletą – wówczas można prostować włosy wg danych potrzeb!
Moc płytek również ma znaczenie!Im większa moc prostownicy, tym szybsze jej nagrzewanie, a tym samym szybsze prostowanie włosów!
Bezpieczeństwo użytkowania to często informacja, którą wiele osób pomija. Nic bardziej mylnego!
Szczególnie osoby zabiegane, zapominalskie, roztargnione powinny zwrócić uwagę na możliwość automatycznego wyłączania urządzenia po upływie danego czasu (często po godzinie). To rewelacyjna informacja dla wszystkich zapominalskich! Dodatkowo obrotowy kabel również chroni przed przekręceniem i uszkodzeniem kabla.
Długość i szerokość płytek – czy to ważne?Tak! Niezwykle – szczególnie przy długich włosach ważna jest długość płytek, bowiem wydłużone płytki ułatwiają prostowanie włosów, bowiem można za jednym razem większą partię włosów prostować. Wąskie prostownice okażą się rewelacyjne do akcentowania pasm albo krótkich włosów. Poza tym warto zwrócić uwagę, czy obudowa nie jest zaokrąglona – wówczas można prostownicą kręcić również loki i fale.